| index | kėrko | anėtarė | Empfehlen | home  
» mirėsevjen mysafir [ login | regjistrohu


RE: Virgjiniteti
index
- Tė ndryshmefaqe « < [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] shkruaj pėrgjegje | kthehu nė Forum
emri lajmi
die kinderkrankenschwester


RE: Virgjiniteti, 28 May. 2010 19:33


Me rendsi esht ndershmeria dmth i sinqert ndaj ati personi se e dashuron perzemersisht, se ne diten e sotit nuk dot thot asgje qe esht nje femer virgjer:
Sot mund ta blesh me pare.
kirurgjia e ka ber te mundur.

Also te jeni te sinqert ndaj personit qe e dashuroni dhe respektoni!

Flm
 
vlerėsimi i artikullit:
   
bardh


RE: Virgjiniteti, 18 Jun. 2010 14:05
die kinderkrankenschwester:

Me rendsi esht ndershmeria dmth i sinqert ndaj ati personi se e dashuron perzemersisht, se ne diten e sotit nuk dot thot asgje qe esht nje femer virgjer:
Sot mund ta blesh me pare.
kirurgjia e ka ber te mundur.

Also te jeni te sinqert ndaj personit qe e dashuroni dhe respektoni!

Flm 
vlerėsimi i artikullit:
   
anonimus


 

Virgjeniteti, 01 Aug. 2010 00:33


Mua po me bren fakti qe askush se ka permend Fen e vet .... maspari ne kosovaret jemi Musliman apo jo ???
e ateher feja jon sna lejon qe femrat tona ta humbin virgjenitetin deri ne diten e marteses...spo di qka me shenu ma shum kjo tregon te gjitha .:)
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Sara..


RE: Virgjiniteti, 25 Sep. 2010 18:25


Do te doja un te nderlidhem ne kte gje qe e keni cekur te gjith, nuk do te thott qe nje femer mund te lersohet per nje cop lekure, sepse ka femra te shumta qe kan pasur seks oral pa pasur mardhenje vetem per ta ruajtur virgjinitetin qe burrit ti shkojn e pastert.. Nuk dot thott qe kurv eshte ajo femer qe seshte virgjine, sepse ka femra te shumta qe kan shkuar te pasterta ndersa kan ber shume qka passs marteses...
Femra edhtee krijesa me e bukur qe egziston ne kte qenje po e them edhe gruaja mirkuptimi dashurija jan baza kryesore eee jo te beni vlersime oo meshkuj per nje cop perlhuree see si keni ber seks dhe ju ka mundut te bej dhe nje femer me personin qe ka dashur qe ne ate moment ka menduar qe dot ket nje perfundim te lidhjes Pozitivv
andaj mos beni paragjykimeee, ma sidomos meshkujt nga shtetet evropjanee direkt pysin hee a je e virgjer e atje skan len te zez pa beee.. kur dojm me u mbush mendd more HomePage   s
 
vlerėsimi i artikullit:
   
tringa


naj femen, 26 Sep. 2010 15:34


far mentaliteti kan shqiptart kerkush spo ju thet me fol fjal palidhje shkurt qysh deshiron e jo me perdor fjal banale ktu.un jom femer se di sipas mendimit tim tisha kan djal i kisha shku ksajpune deri ne fud deri te kisha kuptu se ky sen ka ndodh ni her edhe ka deshtu nese ish kan kshtu ja kisha fal nese e du se dashnia esht mbi te gjitha po nese esht asi qe her nja her nja e ka ndruu at her isha kan ne gjendje me myt at femer e meriton ajo e tilla HomePage   virgjeniteti
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Noora


RE: Virgjiniteti, 30 Sep. 2010 23:51


iiii bre Zott nuk asht me rensi vergjinitet me rensi asht Mentaliteti me resni eshte me qen njerii se sa per vergjinitet nuk asht sen kur ta don dikan e merr edhe pa verginitet po ne Kossov qaq asht mentalitet se mos me pas vergjinitet thojn... (Uhhh Kjo Asht Kurv)a ne fakt e kunderta ashte se ka gabu qdo njeri i gjall Gbonnnn nuk jena engjuujj nuk jena Melaqee po jena njerez qe gabom qdo gabim ka fajle kshtu qe meno mir e folin tungg nga Noora respket per te gjith e mos humni kohh per ket kshyr a te don e a e donn ok tungg ...!
 
vlerėsimi i artikullit:
   
prizren


 

RE: Virgjiniteti, 19 Nov. 2010 03:31


me sa par men mundeni me jetu me nje fm. qe kur te kujtohet qe ajo ka pas mardhanje me dike tjeter edhe ajo qe e ka humb me dashnorin e par ajo kur nuk e haron ate edhe ty kur nuk te don si at te parin kshtu qe munohuni me mar fm me moral te mir e me virgjinitet :D e ato qe e kan te prishne kur nuk mun me dit saher i ka hi e saher i ka dal....! kujdes femra. e mashkuj se qfar merni te shpija :D
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Tina


 

RE: Virgjiniteti, 22 May. 2011 23:58


[QUOTE]
don vito corleone:

pom pelqen menimi jot (H)
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Tina


RE: Virgjiniteti, 23 May. 2011 00:14
prizren:

me sa par men mundeni me jetu me nje fm. qe kur te kujtohet qe ajo ka pas mardhanje me dike tjeter edhe ajo qe e ka humb me dashnorin e par ajo kur nuk e haron ate edhe ty kur nuk te don si at te parin kshtu qe munohuni me mar fm me moral te mir e me virgjinitet :D e ato qe e kan te prishne kur nuk mun me dit saher i ka hi e saher i ka dal....!
kujdes femra. e mashkuj se qfar merni te shpija :Dnga tina:Shum tem e qellume po pash edhe menime shum palidhje skeni drejt ju me kritiku kerkon sidomos femrat qe qenie engjullore morali nuk rrin nmes tkomve aj o nzemer edhe ntru,ka ana fiziologjike ka 2lloje femrav virgjine dhe jovirgjine,e per ka morali ka shuuum lloje kshtu qe ju mos u munoni mja percaktu karakterin tu bazu nvirgjinitet se ajo osht pun e kot.Jom e martume kom jet tlumtur me bashkshortin tim,kjo ke veq ni kshill e jemja

 
vlerėsimi i artikullit:
   
hana


RE: Virgjiniteti, 08 Jun. 2011 14:40


Nigonii Krejttt

Virgjiniteti nuk esht fundi i botes nqoft se ni femen e hup virgjinitetin me ni mashkull ajo Osht fakti se ka qen e dashurumee a ma mir mee dit qe ki afer ni gru qe ka ndjenjaa per dikon a Hajde pe nxojmm see osht virgjinee E masanej 99 i bon Lenee breee Njerzzz Sjem mo en kohen e stergjyshve tannn Qelni syt mos u kapni en virgjinitet tni femne se so funi bots HomePage   edg
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Donny


RE: Virgjiniteti, 18 Jun. 2011 00:47


pershendetje njerz e kam nje pytje dhe kam qef ta dija mir kam qef te me dheni ni pergjigje kush e di sigurt pytja esht :
Njė femen nese e prish ajo vergjinitetin dhe ka dal sod moda edhe mujn me kep prap vergjine muba ( kishe) qe mos mu diktu e une deshta me pyt nese nje vajz e prish vergjinitetine vet e nese ekep per mos em diktu brri vet apo ku ta di une a munet njeriu me diktu femnen qe ajo niher eka prish vergjinitetin domethan s seka te vetin originalin nese munet me u diktu athere ku ? ju pershendes nshalla e keni kuptu pytjen se e kma ba pak lamsh hehehe qao qao kalofshi bukur
 
vlerėsimi i artikullit:
   
arieta


RE: Virgjiniteti, 19 Sep. 2011 23:40


un njoh nje femer qe ka qen virgjine ne naten e marteses, por tash ka frajerin tjeter, dmth ne perfundim kryesorja me qen e sinqert dhe me pas dashuri me ate qe jeton.
 
vlerėsimi i artikullit:
   
lena


RE: Virgjiniteti, 10 Dec. 2011 16:48


nese ika ndodh pa dashje te saj dhe ajo ka qen plotesisht ne mashkullin qe nuk e tratdhton nuk ka faj se thjesht eka dashur ndoshta me shum pasion dhe njeriu gabon po sdo te thot qe te gjitha te gabojm hajt se sesht fundi i botes dhe bej qef se aty vetem ALLAHU edin at moment se kur do te ndodh dhe bukuria sinqeriteti dhe vet pasuria esht virgjiniteti i femres ejuve rrugaqe po ju konvenon me than sesht fundi i botes sepse as qe edin se qfar dote ndodh ne fundin ebotes mandej do te japni llogari per vetveten qdo kush mir po do te jet shuuuuuuuum shuuum von at here ska kenaqesi dhe as ne mendje sexs

 
vlerėsimi i artikullit:
   
Gony suedi


RE: Virgjiniteti, 24 Dec. 2011 02:37
dorentina...:

po normal..qe femra e ka qat vleft qe e ka pas kur asht kan e vrgjer...kėshtu mendoj un...tung..kalofshi mirė..


Sex, 24 Dec. 2011 02:31

O njerz qy baca tju tregon diqka jam ne gurbet qe 20 vite kam qen i martum me suedeze i kam[BAD]permbi se 50 femna te huaja shkova ne ks dhe u martova me msitni um erdh nusja e qime ja fala edhe sja bana shum te madhe por ajo kishte mendu se un se more vesh, une se pyta hiq me kon se thash kemi boll koh per me bisedu per kit pun po tash ajo spi pranon[BAD]u kan e qime tash une po du mi dit me kon u kan edhe qysh u kan puna ,masi qe edhe une
kisha[BAD]ma shum se teper por tash qe 10 vite[BAD]jam martu e kam thmi ja kam dhan besen[BAD]ja kam mem tregu qysh u kan puna ja ka mu nda prej saj. Keshtu[BAD]mos ja falni kurr femres te qime ne qoft se nuk te kallxon vet .


 
vlerėsimi i artikullit:
   
leotrim


RE: Virgjiniteti, 02 Jan. 2012 21:36


un mendoj qe femra e ka te njejten vler si e virgjer si e pa virgjer mundet me gabu femrat se ne meshkujt jem pisa po qdo mashkull qe don me marr nusen virgjine duhet edhe ai me kan i virgjer mos mjav prish virgjinitetin qikav tjera se edhe nuses se atij djali ja prish dikush virgjinitetin epo un e kisha marr edhe pse nuk esht e virgjer e kisha pranu per grua

 HomePage   http://trimi
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Shkopi Magjik


RE: Virgjiniteti, 20 Jan. 2012 04:53


Tung njerz!!!!
Une jav tregoj nji rast timin qe kam pas." Isha me nji femer Kosovare ne Durres ne det! Ajo femer ishte virgjine dhe donte te mbes virgjine mirpo te gjitha senet tjera qe kan te bejn me Sex i beri...( Ma murr n’goj etj.). Tash ajo femer shkon e martohet dikun dhe eshte e virgjer mirpo mu ma ka marr n“goj e ndoshta edhe shum te tjerve???
Qka i thon ksaj pune? A eshte kjo femer e moralshme a?(Jo)!!E dikujt i shkon nuse e virgjer e i ka pas ndoshta 100 K... n“goj apo ne both... Po lene at pune pash zotin se nuk mundesh me dit per nji jav qe del me ta e qe vjen e virgjer se a eshte edhe vajz e mire..... Se nuk don me than se asaj qe ja merr virgjinitetin e ke edhe garantin per lumturi... Une ata njerz qe mendojn ashtu i shoh gabim!!!! Pershendetje

 HomePage   http://Ferizaj
 
vlerėsimi i artikullit:
   
duli-spoon


RE: Virgjiniteti, 30 Jan. 2012 00:03


Kam nje pytje dhe kisha kerku ndihm nga ndonje mjek apo ndokush qe ka pervojdhe mund te me jep nje pergjigje te sakt...
Kur te prishet femra ....a mundet te qendroj 1 vjet pa ber seks dhe nese jo sa mund te qendroj maksimumi apo sa mund qe te duroj ajo
 
vlerėsimi i artikullit:
   
lumja


RE: Virgjiniteti, 23 Mar. 2012 14:54jam 22 vjerare e kam qen e v....deri 19 u martova dhe pata deshtim mos razitje te dy paleve,miqesore shkaku i ksaj psova dhe un pa fajin tim dhe humba v.... qe se kam prit ket qe do me ndodh ne jet tani jam ne kerkim te dashuris po nuk e dij qka te bej nder mend e kam ti a them te verteten qe sjam e v... por qe jam penduar per at dhe qe tani jam shum e me shum e percaktuar per nje mashkull qe do ta kem ju pershendes dhe pres mendimin tuaj
tung

 HomePage   lume
 
vlerėsimi i artikullit:
   
ALBION


 

RE: Virgjiniteti, 10 May. 2012 13:15


Un kam nje problem e kam nje femer edhe ajo femra me ka then se e kom hup Wirgjenitetin me nje djal tjeter. amo un po e du ato shumm. un nuk di si te ja boj a te marr apo mos te marr. qka kishi bo ju sikur te ishit ne vendin tim a e kishit marr me tregonii.....
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Merissa


RE: Virgjiniteti, 15 May. 2012 07:57


Pse mos me pas drejt ni femer mos mu kan vernigjeresh kur edhe nje mashkull ka pos shum her seks?
Une mendoj se ni femen duhet mu kan e vertet edhe e besushme

por prap ni femen duhet me ru vetin mashum se nje mashkull se nje mashkull smundet me majt vetin aq mir si nje femer
edhe une per veti kurr se kissha marr nje djal per burr nese aj ja ka prish naj femnes qeter vernigjitetin e prap e lyp nja si esht vergjeresh 
vlerėsimi i artikullit:
   
cili


 

RE: Virgjiniteti, 22 May. 2012 18:17


virgjiniteti drishe munt ta themi se asht nderi i femres, kisha me than nje femer qe e run virgjinitetin ne at ka me shum besim i dashuri i saj prandaj ju keshilloj gjith femrat shqiptare qe ta ruajn nderin e saj qė tė mos meret nėpėr kemb. nje femer qe prish virginitetin para se te te martohet ateher ajo femer nuk ka vler ndaj bashkshortit te vet
 
vlerėsimi i artikullit:
   
eni


RE: Virgjiniteti, 31 Oct. 2012 23:48


une kisha me than se jam i martum epr her te dyt me grun e mar kam qen i martun 2 muj dhenuk kam pas seks
pse?
sepse ajo e ka hum vergjin dhe para martes nuk ka tregu dhe e qep per her te dyt ka pas fing nga hubjae vergjin dhe jjam nda pa pas fare seks per 2 muj martes kshtu gjene veten di djem ashtu qika se jeta nuk eshte loj jeta eshte shum e bukur gjeje pastnerin si kupton dhe vazhdo lumturin qka jeni knaq mos e hum kurr
 
vlerėsimi i artikullit:
   
eni


RE: Virgjiniteti, 01 Nov. 2012 00:02
dorentina...:

po normal..qe femra e ka qat vleft qe e ka pas kur asht kan e vrgjer...kėshtu mendoj un...tung..kalofshi mirė..


ama ajo e ka domtu vet veten mu jo eshte dasht me nej ashtu jo mu qep

 HomePage   gabimet
 
vlerėsimi i artikullit:
   
elma


RE: Virgjiniteti, 24 Jan. 2013 14:22


un nuk mendoj qe esht problem kur ta dush dikan nuk kqyret virgjinitet .se femnat besojn shum ne dikan qe edojn edhe jan ne gjendje me ba qms per qat preson po ka llojlloj pisi mose ta humb virgjenitetin te len .qka me ba tani nuk do me than sen kjo pun kurse e do dikan me zemer nuk kqyren kto pun po edhe ju djemt qysh juv doket me jav lan motren dikush qishtu qysh po folni qka kishi ba duhet me menu mir njeri tani me fol se let folni pa i provu senet pa i kuptu mir gaboni shummm .ka edhe femna me virgjenitet po ne zemer e mbajn tjeter kan e cila esht ma e mir .e kshtu kto qe skan virgjinitet e kuptojn gabiimini e vet e munohen mos mi perserit senet me ndreq jeten e vet cilen prej juve e kishi desht mos me pas virgjinitet e me ju desht me zemer a me pas virgjinitet e mos me te desht me zemer me desht tjeter kan gjdo njeri prej gabimit mson mos harroni HomePage   ssdff
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Femi


RE: Virgjiniteti, 23 May. 2013 10:34


Pom pelqejka qekjo faqe edhe e qellume lexova ma nalt do fjal po gabim jon se femra jo virgjine nuk dmth qe osht kurv po kejt nvaret pi llojit t‘humbjes t‘virgjiniteti e sdmth mos me marr ni femer pse ka gabu me dikon qe e ka dasht e i ka besu. Se na djmet vet i bojm femrat qashtu e tani jo se marr valla grun jo virgjine tung nga gilani HomePage   Uuuuuu
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Mirsad Zulbeari


Virgjiniteti, 18 Jun. 2013 09:05


Mendoj se eshte nje nga temat me te renda per tu perfolur ne ditet e sodit, ngase behet fjal per ceshtje morali.
Po ne fillim sic e kishte cekur edhe njeri nga vellezerit tane, faji me i madh eshte tek meshkujt e jo tek femrat. Meshkujt jan ato qe manipulojn me mendjelehtesin e femrave. Po nese e ka humbur virgjinitetin nuk do te thot qe ajo eshte labile apo ne te shumten e rasteve emertohen dhe si Lavire(kurv). Ka shum raste qe femrat qe kan humbur virgjinitetin, dhe me pas kan bredhur rugeve dhe rugicave me meshkuj te shumt per te kenaqur epshet e saja, dhe se nje e femer nuk duhet te egziston nje femer e till ne shoqerin tone. Ajo qe eshte me e renfesishme tek ceshtja e virgjinitetit, eshte se femra me virgjinitetin e saj, tregon se ka ruajtur nderin dhe moralin e familjes nga ajo rrjedh. Po edhe nese ajo eshte mashtruar nga dikush le te mos provon te kete akte seksuale me meshkujt tjer. Dhe me e dobishme do ishte nese ajo do e kishte treguar realitetin e hidhur te saj, per burin e ardhshem!
Do doja te cekja disa fjal te profetit Muhamedit(paqja dhe meshira e All-llahut qoft mbi te, dhe mbi te gjith pasuesit e tij.) ku thote: Nese nje femer martohet si jo e virgjer(qe do me thene ka patur me heret) shume shpejt mund te arij edhe ndarja ne kete martes. Poqese nje femer martohet me leje te babes si e virgjer. Ne kete rast edhe nga grindjet me te medhaja nuk perfundon martesa, sepse All-llahu i plotfuqishem, ju ndihmon te tejkalojn veshtirsite dhe problemet ne lidhje.

Nga kjo mundt te kuptojm se Mbrojtja e moralit te nje femre mund te jet e mvarur edhe nga ceshtja e Himenit te femres. Asgje nuk eshte e rastesishme ne kete Bote, andaj dhe All-llahu fuqiplote nuk e ka krijuar kot per se koti Himenin tek femrat.
Me zhvillimin e teknologjis se medicines (ne repartin per medicin dhe shkenc te univerzitetit INDIANA, ne Indiana te SHBA-ve 2007), arihet te vertetohet se prishja e himenit rrit kerkesen e epshit per te patur mardhenie intime per nga ana e femres. Pra nenkuptojm qe me humbjen e virgjinitetit, femres i shtohet deshira per mardhenie seksuale. Dhe kjo mund ta ben ate qe te bjen preh e epsheve te saja, dhe te kryen mardhenie me shum meshkuj.

Andaj femrat duhet te kene shum kujdes, dhe te permbahen para ndjenjave epshore, sepse mund te pesojn rende ne te ardhmen e tyre, duke patur mardheni te shumta me meshkujt, ata vetem se njellosin morain dhe nderin e tyre. Por jo vetem te tyre por edhe te familjes se tyre.

Verejtje kam edhe per meshkujt, mos ta mendojn veten si te lumtur nese kan prishur virgjinitetin e nje femre dhe te mburen me kete gjest, sepse ata nuk kan prishur vetem virgjinitetin e femres, po ata kan prishur e shkateruar jeten e saj! Ajo do te akuzohet gjat gjith jetes per vepren e saj, qe ndoshta nuk ka dashur ta ben, por dikush mund ta kete detyruar ta ben.

Ndoshta per dike mund te jet si nje ofendim po kjo eshte nje realitet shum i hidhur per shoqerin tone, ngase kan humbur vlera dhe morali Shoqror, Kombetar e Fetar.
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Dikki1


fillestar
2 artikuj

RE: Virgjiniteti, 08 Dec. 2013 21:22


Ketu ne perendim Vajzat e reja jane shum te gezuara kur e humbin virgjeritetin, e te na ende diskutohet per tema te pa rendesishme, edhe sa kohe na duhet neve qe te jemi ne nje ide me perendimin ???
 
vlerėsimi i artikullit:
     
dardan


RE: Virgjiniteti, 24 Feb. 2015 14:02


valla qe po ju tregoj un nje rast i kom pas dy shoqe dilshin bojshin seks me 100 vet edhe thojshin ajt more se sa jena treja tknaqem se kur tplakem sna met sen qka mi bo rraces ktyve tdhimet plumi 50 cent
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Ardiani Pej


RE: Virgjiniteti, 28 Sep. 2015 20:24


deshat te me ndimoni miq,jam me nje vajz e cila koh ma par ka qen me nje djal dhe fatkeqshist ka humbur virgjerin,po jam i sigurt qe pas ati momenti se ka perserit kurr ma,tasht une jom me to edhe kam kuptu qe ajo ndjen shum per mu,njejt edhe une per to,ka ardh momenti qe te vendos a duhet tjem me to per jet apo jo? me ka tregur shum realisht qe ka hp dhe esht ber shum reale gjat gjith kohes me ndimoni mendimet e juve ????
 
vlerėsimi i artikullit:
   
Bei ForumRomanum, im Forum suchen nach Virgjiniteti
faqe « < [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] shkruaj pėrgjegje | kthehu nė Forum
Informationen zum Datenschutz | ForumRomanum - Jetzt kostenlos ein eigenes Forum erstellen!